Udinese rozprawia się z Genoą, piękny gol Mandragory

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik

Dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie w Serie A. Udinese, dzięki golom Okaki i Mnadragory, pokonało w nim gości z Genui, tym samym oddalając się od strefy spadkowej na cztery punkty.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już w czwartej minucie gry. Wtedy to na na listę strzelców wpisał się właśnie Stefano Okaka, który świetnie uciekł obrońcom Genui w ich własnym polu karnym, a następnie z najbliższej możliwej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych.

Niestety, po tym trafieniu tempo gry i styl tego meczu raczej nie zachwycały. Na boisku pełno było brutalność, a sędzia tylko w pierwszej części gry wyciągnął aż pięć żółtych kartek. Wcale nie lepiej było po zmianie stron, gdyż żółty kartonik został wyjęty po niespełna kilku sekundach po gwizdu wznawiającym grę.

Na szczęście udało nam się zobaczyć jeszcze drugiego gola. Tym razem bohaterem gospodarzy został Rolando Mandragora, który popisał się przepięknym golem z dystansu. Ta bramka z pewnością była jedną z najbardziej widowiskowych jakie mogliśmy zobaczyć w tym sezonie na włoskich boiskach. Cudowne zakończenie spotkania.

Udinese – Genoa 2:0 (1:0)

1:0 Okaka 4′
2:0 Mandragora 62′

Komentarze