Udinese pewnie pokonało Sassuolo. Debiutancki gol weterana

Roberto Pereyra
Roberto Pereyra PressFocus

Udinese pokonało u siebie Sassuolo (2:0) po trafieniach Fernando Llorente z pierwszej połowy oraz Roberto Pereyry w samej końcówce.

Fernando Llorente przerwał impas

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. W 16. minucie Domenico Berardi świetny podaniem odnalazł Giorgosa Kyriakopoulosa, ale uderzenie Greka z bliska obronił Juan Musso. Przez długi czas była to najbardziej interesująca akcja spotkania. Tuż przed przerwą bardzo ładnym podaniem sprzed pola karnego popisał się Nahuel Molina. Argentyńczyk odnalazł Fernando Llorente, a Hiszpan urwał się Kaanowi Ayhanowi i zdobył debiutancką bramkę w barwach Udinese i zarazem pierwszego gola w tym sezonie.

Po zmianie stron piłkę częściej miało Sassuolo, ale to gospodarze byli konkretniejsi z przodu. Bardzo aktywny był zwłaszcza Rodrigo De Paul, który miał kilka dogodnych okazji. Argentyńczyk raz uderzył zza pola karnego w poprzeczkę, a także wziął udział w kuriozalnej sytuacji z końcówki meczu. Po akcji Udinese piłkę ręką zatrzymał Manuel Locatelli. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę i podyktował rzut karny. Do futbolówki już podszedł zawodnik gospodarzy, gdy sędzia dostał wiadomość z wozu VAR o spalonym Moliny w poprzedniej akcji i cofnął swoje decyzje. W samej końcówce Sassuolo atakowało już dużą liczbą graczy, co tuż przed ostatnim gwizdkiem wykorzystali gospodarze. De Paul miał sporo miejsca w szesnastce i wystawił piłkę Roberto Pereyrze, który płaskim strzałem przypieczętował zwycięstwo Udinese.

Gospodarze byli tego dnia konkretniejsi i w pełni zasłużyli na wywalczone trzy punkty. Kolejny mecz z asystą zanotował De Paul, a Fernando Llorente wreszcie mógł się cieszyć ze zdobytego gola w nowych barwach.