Udinese lepsze od SPAL, grali Cionek i Teodorczyk

Thiago Cionek
Thiago Cionek fot. Grzegorz Wajda

W piuerwszym sobotnim spotkaniu w ramach 37. kolejki włoskiej ekstraklasy Udinese Calcio pokonało na swoim stadionie SPAL Ferrara 3:2. W szeregach gości cały mecz zaliczył Thiago Cionek, będąc kapitanem swojego zespołu. Z kolei u gospodarzy na ostatnie minuty gry na boisku zameldował się Łukasz Teodorczyk.

Zebry z Udine przed pierwszym gwizdkiem sędziego w sobotnim boju nie mogli być jeszcze spokojni ligowego bytu, co zwiastowało dużo emocji. Mimo że spokojni utrzymania byli rywale Biało-czarnych, którzy chcieli jednak wrócić na zwycięski szlak po porażce z SSC Napoli.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji gospodarze zdobyli trzy bramki, co zaowocowało tym, że do przerwy miał miejsce wynik 3:0 dla Udinese. Już w szóstej minucie wynik rywalizacji otworzył Samir. Z kolei później dwa gole dołożył Stefano Okaka, popisując się celnymi uderzeniami głową.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataku, chcąc odrobić straty. Najpierw gola kontaktowego strzelił Andrea Petagna, oddając mocne uderzenie. Tymczasem w 59. minucie drugą bramkę dla SPAL zdobył Mattia Valoti. To było jednak wszystko, na co było stać drużynę z Ferrary. Bój na Dacia Arena zakończył się zatem wynikiem 3:2 dla Udinese.

Udinese Calcio – SPAL Ferrara 3:2 (3:0)