Udana rehabilitacja Włochów, Retegui kontynuuje strzelanie

Mateo Retegui
Mateo Retegui fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch pokonała w swoim drugim meczu eliminacji do EURO 2024 Maltę 2-0. Kolejną bramkę dołożył Mateo Retegui, który kilka dni wcześniej zadebiutował dla Azzurrich.

  • Włosi pokonali Maltę 2-0
  • Bramki dla ekipy Roberto Manciniego strzelali Mateo Retegui oraz Matteo Pessina
  • Włoska kadra ma po dwóch meczach eliminacji trzy punkty na koncie

Włosi sprostali wyzwaniu

W pierwszej kolejce eliminacji do EURO 2024 w grupie C Włosi przegrali z Anglikami 1-2. Ta porażka była jednak wliczona w koszta, dlatego do drugiego meczu w szeregach Azzurrich przygotowywano się ze spokojem. Reprezentacja Włoch mierzyła się na wyjeździe z Maltą, z którą zwycięstwo było traktowane jako konieczność.

Ogromną różnicę w piłkarskiej jakości Włosi udokumentowali po kwadransie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Sandro Tonali, a Mateo Retegui wyskoczył najwyżej i wpakował piłkę głową do siatki. Dla urodzonego w Argentynie 23-latka była to druga bramka w drugim występie we włoskiej kadrze.

Z drugiego trafienia goście cieszyli się kilkanaście minut później. Ponownie asystę zaliczył Sandro Tonali, a do bramki tym razem trafił Matteo Pessina.

Komfortowe prowadzenie rozluźniło Włochów, którzy nieco zwolnili. Zawodnicy z Malty nie byli jednak w stanie stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia.

Po przerwie bliżej kolejnej bramki byli Włosi. W 69. minucie swoje trafienie mógł zaliczyć Gianluca Scamacca, lecz po jego uderzeniu skutecznie zainterweniował Henry Bonello.

Ostatecznie Włosi utrzymali dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka i zainkasowali pierwsze punkty w eliminacjach do EURO 2024.

Komentarze