Uczestnik Ligi Mistrzów chce Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski PressFocus

Coraz więcej włoskich mediów potwierdza, że Atalanta Bergamo chciałaby sprowadzić do siebie Bartłomieja Drągowskiego. Problemem jest jedynie zaporowa kwota, jakiej włodarze Fiorentiny żądają za Polaka.

Drągowski może wykonać kolejny krok do przodu

Wiele wskazuje na to, że Fiorentina robi się powoli za ciasna dla Bartłomieja Drągowskiego. Football Italia, powołując się na Sportitalia oraz Tuttomercatoweb, potwierdza informacje opublikowane w zeszłym tygodniu przez TVP Sport. Atalanta Bergamo rozważa sprowadzenie polskiego bramkarza, który zbiera świetne recenzje po występach we włoskiej ekstraklasie.

23-letni Drągowski jest związany z Violą kontraktem do czerwca 2022 roku. Klub życzyłby sobie, by utalentowany zawodnik pozostał na Stadio Franchi, ale negocjacje nie przebiegają bezproblemowo. Według doniesień, bramkarz życzy sobie pensji opiewającej na 2 miliony euro rocznie, na co Fiorentina nie chce przystać.

Sprawę chce wykorzystać La Dea, choć dojście do porozumienia między klubami nie będzie proste. Atalanta proponuje za polskiego bramkarza 15 milionów euro. Fiorentina żąda dwukrotnie większej kwoty. Trudno się dziwić postawie klubu z Bergamo. Najdroższym nabytkiem w jego historii jest Luis Muriel, sprowadzony za 20 milionów euro. Jeżeli więc Drągowski ma w przyszłym sezonie grać na Stadio Atleti Azzurri d’Italia, oba włoskie kluby muszą spotkać się w pół drogi.

Taki transfer byłby sporym awansem sportowym dla Drągowskiego. Jego Fiorentina zajmuje obecnie 14. lokatę w Serie A, z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Atalanta zaś, w obecnej kampanii dotarła do 1/8 finału Ligi Mistrzów i wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie również wystąpi w tych rozgrywkach. Aktualnie La Dea ustępuje w tabeli wyłącznie dwóm drużynom z Mediolanu i ma tyle samo oczek co aktualny mistrz kraju, Juventus. Polski bramkarz może pomóc nowemu pracodawcy w awansie do elitarnych rozgrywek, bo już w niedzielę jego Viola zmierzy się ze Starą Damą.

Fiorentina
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25. kwietnia 2021 14:57.

Komentarze