Tylko Juventus pozostał niepokonany

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Jeśli weźmiemy pod uwagę pięć najsilniejszych lig europejskich, to po niedzielnej porażce Paris Saint-Germian w Lyonie, tylko Juventus pozostał zespołem, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki w aktualnym sezonie. Stara Dama zanotowała w Serie A dziewiętnaście zwycięstw i trzy remisy, łącznie gromadząc na koncie już 60 punktów.

Czytaj dalej…

Paris Saint-Germain i Juventus to do minionej niedzieli były dwa ostatnie zespoły, które jako jedyne nie przegrały żadnego spotkania w swoich ligach w aktualnym sezonie. Ekipa z Franci uległa jednak wieczorem w Lyonie (2:1), i to Juventus pozostał jedyną niepokonaną drużyną w Europie w pięciu najsilniejszych ligach.

Jedną porażkę na swoim koncie mają także lider w Anglii (Liverpool), a także najlepsza drużyna w Bundeslidze (Borussia Dortmund). Z kolei dwie przegrane zanotowała Barcelona, która jest na pierwszym miejscu w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Trzeba jednak pokreślić, że Juventusowi nie w każdych rozgrywkach idzie tak znakomicie jak w Serie A. W Lidze Mistrzów lepszy od starej Damy okazał się m.in. Manchester United (2:1), zaś w Pucharze Włoch Turyńczyków rozgromiła Atalanta Bergamo (3:0).

Komentarze