Tuttosport z pomysłem na duet trenerski w Juve

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Ciekawy pomysł na duet trenerski przedstawił dzisiaj na swoich łamach dziennik Tuttosport, sugerując, że Juventus FC mogliby poprowadzić Antonio Conte i Andrea Pirlo. W kontekście tego drugiego ostatnio pojawiły się głosy, że miałby latem trafić do klubu z Piemontu, aby trenować jedną z drużyn młodzieżowych Starej Damy.

Czytaj dalej…

Wiele wskazuje na to, że Massimiliano Allegri latem opuści Juventus, co sprawia, że władze aktualnych mistrzów Włoch będą musieli znaleźć następcę doświadczonego szkoleniowca, który między innymi dwa razy poprowadził turyńską drużynę do finału Ligi Mistrzów.

Jednym z kandydatów do zastąpienia Włocha Allegriego jest jego rodak w osobie Antonio Conte, który opuścił szeregi Bianconerich w lipcu 2014 roku. 49-latek rozpoczął serię siedmiu kolejnych triumfów w Serie A w turyńskiej ekipie. Chociaż pierwotnie wydawało się, że po konflikcie z władzami klubu Conte opuścił Juve, to zauważono, że Włoch w grudniu serdecznie witał się z Andrę Agnellim.

Za zatrudnieniem Conte w roli szkoleniowca Juventusu przemawia przede wszystkim to, że byłby tańszą opcja niż przymierzani do pracy we włoskim klubie Zinedine Zidane i Jose Guardiola. Tuttosport podkreśla jednak, że najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że to właśnie Francuz obejmie stery nad zespołem Starej Damy.

Komentarze