Tuttosport: Transfer Mbappe do Juve trudny, ale nie niemożliwy

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Według informacji Tuttosport sternicy Juventusu FC są zainteresowani pozyskaniem Kyliana Mbappe, chociaż zdają sobie sprawę, że transfer mistrza świata będzie trudny do zrealizowania, ale jak pisze turyński dziennik, nie niemożliwy.

Czytaj dalej…

20-latek jest postrzegany za zawodnika, który niebawem może seryjnie sięgać po Złotą Piłkę. Mimo młodego wieku Mbappe ma już na swoim koncie mistrzostwo świata i potrójną koronę wywalczoną w barwach Paris Saint-Germain.

Tymczasem temat transfery młodego piłkarza do Juve został poruszony w związku z dochodzeniem zawodnika ws. złamania regulacji dotyczących regulacji finansowego fair-play. Niewykluczone, że paryżanie mogą być zmuszeni do sprzedaży swoich kluczowych piłkarzy, co może być szansą dla mistrzów Włoch.

Trzeba jednak pamiętać, że gdyby Juventus musiał wyłożyć za Mbappe blisko 200 mln euro, to byłaby to suma dwukrotnie większa od tej, którą przedstawiciele Starej Damy wyłożyć na transakcję z udziałem Cristiano Ronaldo. Dodajmy, że transfer Portugalczyka był we Włoszech rekordowym.

W związku z powyższym niewykluczone, że aby pozyskać 28-krotnego reprezentanta Francji decydenci Juventusu musieliby sprzedać jedną ze swoich gwiazda. Możliwe, że wybór by padł na Paulo Dybale, którego wartość szacuje się na 110 mln euro.

Komentarze