Tuttosport: Ronaldo może zająć miejsce Mbappe w PSG

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Jak donosi w sobotnim wydaniu dziennik Tuttosport, Cristiano Ronaldo może być kuszony latem przez działaczy Paris Saint-Germain. Portugalczyk miałby wypełnić lukę w przypadku odejścia Kyliana Mbappe, który chce przenieść się do Realu Madryt.

Niespełnione ambicje Ronaldo

Nieudany sezon Juventusu spowodował, że w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma być sfrustrowany faktem, że odkąd przeniósł się do Turynu nie wygrał ani razu Ligi Mistrzów. Stara Dama odpada z niżej notowanymi rywalami, a w tym sezonie nie dotarła nawet do ćwierćfinału.

Zdaniem Tuttosport chrapkę na Ronaldo mają działacze Paris Saint-Germain. Zwłaszcza, że ich największa gwiazda, Kylian Mbappe zadeklarował, że chce odejść do Realu Madryt. Możliwe, że Los Blancos pozyskają go latem tego roku. Wówczas paryżanie będą musieli znaleźć jego następcę.

Ronaldo ma ważny kontrakt z Juventusem, ale wygasa on już za rok. Stara Dama płaciła za niego 120 milionów euro, gdy pozyskiwała go w 2018 roku z Realu. Teraz Portugalczyk nie byłby już taki drogi. Wszystko z powodu upływających lat, a także zbliżającej się do końca umowy.

Icardi w zamian za Ronaldo?

We włoskich mediach pojawiła się informacja, że w ramach wymiany w drugą stronę do Turynu mógłby udać się Mauro Icardi. Zawodnik ten opuścił w lipcu 2020 roku Inter i przeniósł się właśnie do Ligue 1. Ja dotąd rozegrał w Paryżu 19 meczów i zdobył w nich siedem goli. Statystyki te nie powalają na kolana.

Komentarze

Comments 2 comments

Też jestem tego zdania – jak by się jeszcze udało włączyć do wymiany Bernardeschiego, a pracownikom Fiata obniżyć pensje na kolejne 20 lat, to mogli by od razu wyciągnąć Mbappe i Neymara.

Bądźmy realni. Choć trochę.