Tuttosport: Juventus wściekły na VAR

Juventus
Juventus PressFocus

Jak podaje dzisiejsze wydanie Tuttosport Juventus jest wściekły na decyzje sędziów z udziałem VAR-u, choć włodarze Starej Damy oficjalnie nie komentują tych sytuacji.

  • Tuttosport pisze o decyzjach sędziowskich z udziałem VAR-u w dwóch ostatnich meczach Juventusu
  • VAR w jednym przypadku interweniował, a w drugim już nie
  • Turyński dziennik pisze o wściekłości włodarzy Starej Damy z tego powodu

Niespójne decyzje arbitrów

Do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji doszło tydzień temu przy okazji meczu Juventusu z Interem, gdy zdaniem wielu faulowany w polu karnym był Denis Zakaria przez Alessandro Bastoniego. Druga dotyczy meczu z Caglairi i sytuacji, po której arbiter główny anulował gola dla Starej Damy ze względu na rzekome dotknięcie piłki ręką Adriena Rabiota.

Mimo braku klarownych powtórek telewizyjnych, które rozwiałyby wszelkie wątpliwości, w pierwszej sytuacji VAR nie interweniował i bianconeri nie otrzymali rzutu karnego. W drugiej sytuacji VAR zasygnalizował sędziemu głównemu nieprzepisowe zagranie i gol został anulowany. Dwie niejasne sytuacje, dwie różne decyzje i dwie na niekorzyść Juventusu – pisze Tuttosport.

Juventus oficjalnie nie komentuje tych zdarzeń, ale jak informuje turyński dziennik włodarze bianconerich są wściekli na działanie VAR-u, który raz interweniuje, a raz nie. Dziennikarze, odbiegając od słuszności decyzji arbitrów w tych dwóch sytuacjach, bardziej skupiają swoją uwagę na tym, dlaczego w jednym meczu mamy do czynienia z analizą video, a w kolejnym nie.

Zobacz również: Zacięty wyścig po scudetto. Kto ma łatwiejszą drogę do mistrzostwa?

Komentarze

Na temat “Tuttosport: Juventus wściekły na VAR

Lunchtime news. Brawo autor:
“…Mimo braku klarownych powtórek telewizyjnych, które rozwiałyby wszelkie wątpliwości, w pierwszej sytuacji VAR nie interweniował…”-
– Właśnie dlatego Var nie interweniował. Zdarzenie na lub za linią, rozpowszechniane foto nie pokazuje kontaktu nóg, dodatkowo jeśli faulem miałoby być pociąganie to faul ciągły jest tam gdzie się kończy (linki replay podawałam).
.
“…VAR zasygnalizował …nieprzepisowe zagranie i gol został anulowany. Dwie niejasne sytuacje, dwie różne decyzje i dwie na niekorzyść Juventusu…”-
– Jak odpowiedział sędzia zawodnikom: “nie ja pisałem regulamin”. Gol jest anulowany po każdym nawet niekaralnym kontakcie ręki strzelca z piłką, i po wyłącznie karalnym kolegi. Druga sytuacja jest jasna. Technicznie nic ich nie łączy.