Roma osiągnęła porozumienie z Lille ws. transferu obrońcy

Mehmet Zeki Celik
Mehmet Zeki Celik Pressfocus

AS Roma wywalczyła w zeszłym sezonie puchar Ligi Konferencji Europy co w Rzymie przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Apetyt na przyszłą kampanię jest jeszcze większy, dlatego zarząd klubu planuje zainwestować spory kapitał we wzmocnienia. Rzymianie przeprowadzili już dwa transfery, a na horyzoncie jest już trzeci. Nowym zawodnikiem AS Romy zostanie Mehmet Zeki Celik.

  • Roma zagwarantowała sobie już transfery Svilara i Maticia
  • Kolejnym zawodnikiem, który wzmocni ekipę Jose Mourinho według mediów będzie Mehmet Zeki Celik
  • Turek przejdzie do AS Romy z Lille za 7 milionów euro

Roma poluje na rynkowe okazje

AS Roma zagwarantowała sobie już dwa transfery przed sezonem 2022/23. Od następnej kampanii Jose Mourinho będzie miał do dyspozycji Mile Svilara i Nemancję Maticia. Do tego grona jak przekazał w czwartek Fabrizio Romano dołączył Mehmet Zeki Celik z Lille. Turek od kilku sezonów prezentował wysoką formę w Ligue 1 i zdecydował, że czas na kolejny krok w karierze. 

Na transfer tureckiego obrońcy nalegał Jose Mourinho. Celik był jednym z kluczowych piłkarzy Lille, które sensacyjnie w sezonie 2020/21 zdobyło mistrzostwo Francji detronizując Paris-Saint Germain. Jako pierwszy informację o negocjacjach między klubami przekazał Gianluca Di Marzio. 25-latek będzie kosztował Rzymian 7 milionów euro. Po zapewnieniu sobie transferu obrońcy zarząd Romy skupi się teraz w pełni na sprowadzeniu do drużyny Davide Frattesiego.

Mehmet Zeki Celik w zeszłym sezonie rozegrał dla Lille łącznie 40 meczów. Zanotował w nich trzy bramki i trzy asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 18 milionów euro. Roma będzie dla niego dopiero trzecim klubem w profesjonalnej karierze.

Czytaj też: Roma stara się o sprowadzenie Francuza

Komentarze

Comments 2 comments

Bardzo obiecująco zapowiada się projekt Romy Fredkinów pod wodzą Mourinho. Pinto zarządza póki co rozsądnie mercato w ich wykonaniu i może to być wreszcie ASR na miarę oczekiwań kibiców, które po triumfie na arenie międzynarodowej (nie umniejszając LKE) są wysokie i na pewno oczekują powrotu do LM.
Patrząc na początek mercato można stwierdzić, że Roma zmniejszyła wyraźnie dystans do 3 w tabeli Napoli razem z Juventusem, bowiem pod Wezuwiuszem na razie nic szczególnego się nie dzieje.