Tudor został oficjalnie nowym trenerem Hellas Werona

Igor Tudor
Igor Tudor fot. PressFocus

Igor Tudor został oficjalnie nowym trenerem Hellas Werona. Były opiekun Udinese Calcio zastąpił Eusebio Di Francesci, który po trzech meczach został zwolniony z posady.

  • Hellas Werona opublikowało oficjalne oświadczenie, ujawniając personalia nowego trenera
  • Igor Tudor objął stery nad ekipą ze Stadio Marcantonio Bentegodi
  • Chorwat wrócił do samodzielnej pracy trenereskiej po rozwiązaniu kontraktu z Juventusem

Hellas Werona chce odbić się od dna

Igor Tudor ma sprawić, że Żółto-niebiescy zaczną piąć się w górę w ligowej tabeli. Aktualnie Hellas plasuje jest przedostatnią drużyną w Serie A. legitymującą się dorobkiem trzech kolejnych porażek.

Chorwacki trener wrócił do pracy w roli pierwszego szkoleniowca. W poprzedniej kampanii był jednym z członków sztabu szkoleniowego Andrei Pirlo w Juve. Tudor podpisał z Gialloblu kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

Były reprezentant Chorwacji w swoim trenerskim CV ma między innymi takie kluby jak PAOK Saloniki, Galatasaray. W szeregach Zebr z Udine zaliczył z kolei dwie przygody. Pierwszą od kwietnia 2018 do czerwca 2018. Z kolei drugą i dłuższą od marca 2019 do listopada 2019.

Tudor w przeszłości był też asystentem Igora Stimaca w reprezentacji Chorwacji. W latach 1998-2007 jako zawodnik grał w Juventusie i Sienie.

43-latek okazję do debiutu będzie miał w niedzielę, gdy Hellas zmierzy się w roli gospodarza z Romą. Ekipa z Werony w sześciu ostatnich spotkaniach ligowych z rzymianami poniosła pięć porażek, wygrywając tylko raz.

Czytaj więcej: Bologna pokonała Hellas, kolejne czyste konto Skorupskiego

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze