Tuchel: jeszcze nie podjąłem decyzji

Thomas Tuchel
Thomas Tuchel fot. PressFocus

Juventus w powszechnej opinii był jednym z klubów zainteresowanych zatrudnieniem Thomasa Tuchela na stanowisko trenera. Niemiec jednak ujawnił ostatnio, że nie zamierza się spieszyć z powrotem do pracy w roli trenera.

  • Juventus bardzo możliwe, że dopiero po sezonie zdecyduje się na zmianę trenera
  • W kontekście pracy w klubie z Turynu wymieniany był między innymi Thomas Tuchel
  • Niemiec dał do zrozumienia, że na razie skupia się na odpoczynku

“Muszę zrobić sobie przerwę”

Juventus w trakcie trwającej kampanii nie rozpieszcza swoją dyspozycją. Jednocześnie we włoskich mediach można było przeczytać prognozy, sugerujące, ze Thomas Tuchel jest jednym z kandydatów na objęcie sterów w ekipie z Turynu. Sam zainteresowany dał jednak do zrozumienia, że nie chce za szybko wrócić do pracy.

– Jeszcze nie podjąłem decyzji. Teraz muszę zrobić sobie przerwę. Niektóre kluby skontaktowały się z moim przedstawicielem, ale ustaliliśmy, że nie zadzwoni do mnie przez 18 dni, kiedy będę w Indiach – mówił niemiecki trener cytowany przez SportStar.

Zobacz także:

Tuchel jako menedżer Chelsea dał się zapamiętać przede wszystkim z wygrania Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2021. Ponadto na koncie londyńczyków był triumf w spotkaniu o Superpuchar Europy i zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Miejsce niemieckiego szkoleniowca w klubie ze Stamford Bridge zajął Graham Potter. 47-latek w dziesięciu meczach w roli opiekuna The Blues zanotował sześć zwycięstw, trzy remisy i porażkę.

Czytaj więcej: Juventus zmienił zdanie względem przyszłości utalentowanego pomocnika

Komentarze