Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Trzy punkty Interu w Genoi! Kolejny gol Lukaku

Genoa przegrała z Interem 0:2 (0:0) w meczu 5. kolejki Serie A. Kibice Nerazzurri mogli przez dłuższą część spotkania odczuwać niepokój, ponieważ ich ulubieńcy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 64. minucie.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Nikogo nie dziwi fakt, że to Inter był częściej przy piłce, ale podopieczni Antonio Conte stwarzali sobie mało sytuacji, co nie pozwoliło im strzelić w tej odsłonie meczu bramki. Nerazzurri skutecznie neutralizowali zapędy ofensywne Genoi, która nie była w stanie oddać celnego uderzenia.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, aczkolwiek tym razem zawodnicy Interu wykazywali się lepszą skutecznością.

W 64. minucie wynik meczu otworzył niezawodny Lukaku. Belg rozegrał tak zwaną klepkę z Barellą i otrzymał podanie w pole karne. Będąc przed obrońcą zszedł na lewą nogę i przewracając się zdołał oddać bardzo dobre uderzenie w kierunku górnego rogu bramki, po którym Perin musiał skapitulować.

Bramkę na 0:2 zdobył w 79. D’Ambrosio. Inter wykonywał wtedy rzut rożny, a piłkę po dośrodkowaniu odbił głową w stronę bramki Ranocchia. Strzelec bramki zdołał zmienić tor lotu piłki i ponownie zmusił Perina do wyciągania piłki z siatki.

Genoa ostatecznie przegrała z Interem 0:2. Dla Lukaku jest to piąte trafienie Serie A w tym sezonie. Belg nie strzelił bramki jedynie w zremisowanym 1:1 meczu z Lazio.