Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Trzy gole i trzy punkty Juventusu

Dwudzieste zwycięstwo w trwającej kampanii Serie A odnieśli dziś piłkarze Juventusu, którzy okazali się niezwykle skuteczni na Mapei Stadium, gdzie ograli Sassuolo 3:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Khedira, Cristiano Ronaldo i Can. Cały mecz w barwach Juve rozegrał Wojciech Szczęsny.

Na jedną zmianę po remisie z Genoą zdecydował się trener De Zerbi – miejsce Duncana zajął Bourabia. Czterech zawodników po remisie z Parmą wymienił za to Massimiliano Allegri – zamiast Perina, Spinazzoli, Cancelo i Costy mogliśmy oglądać Szczęsnego, Alexa Sandro, De Sciglio i Bernardeschiego.

W pierwszych minutach niespodziewanie przycisnęli gospodarze – w drugiej minucie groźnie uderzał Sensi, a dwie minuty później, gości uratował Wojciech Szczęsny. Po fatalnym błędzie Ruganiego, Polaka próbował ominąć Djuricić, ale Szczęsny zdołał wygarnąć mu futbolówkę spod nóg. Piłkarze Sassuolo domagali się jeszcze jedenastki, ale po wideoweryfikacji, arbiter podtrzymał swoją decyzję i nie przyznał rzutu karnego.

Turyńczycy mieli ogromny problem złapać odpowiedni rytm, z czego skrzętnie próbowali skorzystać gospodarze – w 15. minucie, silny strzał zza pola karnego oddał Locatelli, ale kolejną skuteczną interwencję zanotował Szczęsny.

Pomimo bardzo słabego początku, to Juventus objął prowadzenie w 23. minucie – błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Cristiano Ronaldo, którego silne uderzenie zdołał sparować jeszcze Consigli, który przy dobitce Khediry był już jednak bezradny.

W końcówce pierwszej połowy turyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie – najpierw silne uderzenie oddał Bernardeschi, ale futbolówkę zdołał sparować Consigli. Piłka po chwili wróciła jednak w pole karne Sassuolo, gdzie minimalnie niecelnie główkował Khedira.

Druga połowa świetnie mogła rozpocząć się dla podopiecznych trenera Allegriego – w 49. minucie, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, nieznacznie pomylił się głową Rugani. Chwilę później futbolówka znalazła się już nawet w siatce Sassuolo, ale arbiter nie uznał trafienia Cristiano Ronaldo z powodu spalonego.

O sporym szczęściu w 55. minucie mógł powiedzieć Wojciech Szczęsny – Polak wychodząc daleko przed swoją szesnastkę nie trafił czysto w piłkę, która trafiła pod nogi Berardiego, ale ten nie był w stanie posłać futbolówki do pustej bramki.

W 66. minucie znów groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, gdzie silne, ale niecelne uderzenie oddał De Sciglio. Cztery minuty później było już jednak 0:2 – po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego, Consigliego uprzedził strzałem głową Cristiano Ronaldo.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, na murawie pojawił się Emre Can, który momentalnie odbił swoje piętno na wyniku. Po podaniu Cristiano Ronaldo, Niemiec oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, ustalając wynik meczu na 0:3.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, Juventus ma jedenaście punktów przewagi nad drugim aktualnie Napoli. W przyszły weekend, podopieczni Massimiliano Allegriego zagrają ze znajdującym się w strefie spadkowej Frosinone, natomiast Sassuolo zmierzy się z Empoli.

US Sassuolo – Juventus FC 0:3 (0:1)

0:1 Khedira 23′
0:2 Ronaldo 70′