Trzech Włochów w naszej jedenastce ćwierćfinałów Euro 2020!

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne PressFocus

Squadra Azzurra nie bez problemów, ale wyeliminowała jednego z pretendentów do tytułu – reprezentację Belgii. Znalazło to odzwierciedlenie w naszej jedenastce rundy, w której swoje miejsce zapewnili sobie Leonardo Bonucci, Marco Verratti oraz Lorenzo Insigne.

Włoska reprezentacja w najlepszej drużynie ćwierćfinałów Euro 2020!

Na środku obrony Harry’emu Maguire’owi partneruje nie kto inny, jak Leonardo Bonucci. Wydaje się, że Włoch występuje na najwyższym poziomie od zawsze. W ostatnich latach miewał sporo gorszych chwil, ale na Euro 2020 prezentuje się po prostu niesamowicie – zresztą, tak samo jak Giorgio Chiellini. Przy wyborze spośród dwóch stoperów Juventusu zaważył fakt, że młodszy z nich był w dodatku o krok od zdobycia bramki, choć arbiter dopatrzył się spalonego. Stereotypowa włoska defensywa w nowoczesnym wydaniu.

To, jak ważny dla reprezentacji Włoch jest Marco Verratti, widać na pierwszy rzut oka. Pomijając już samą – niezwykle ważną – asystę przy otwierającym golu, pomocnik Paris Saint-Germain to maszyna, która obejmuje pieczę za grę na całej szerokości boiska. Niesamowita celność podań połączona z regularną chęcią “pchnięcia” gry do ostatniej tercji boiska. Odbiory, pojedynki, dawanie wytchnienia kolegom poprzez łapanie fauli. Człowiek-orkiestra. A pamiętajmy, że w zespole Roberto Manciniego Verratti ma do pomocy Jorginho.

W ćwierćfinale, nie po raz pierwszy, zresztą, błysnął też Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli tańczył między zawodnikami Belgii, nieustannie sprawiał problemy Thomasowi Meunierowi, wspomagał drugą linię w momentach zagrożenia. Do tego zdobył jedną z najpiękniejszych bramek turnieju. I to w jakim momencie! Jak się okazało, to właśnie trafienie filigranowego skrzydłowego zapewniło Squadra Azzurra miejsce w czwórce najlepszych drużyn turnieju. Równa, stała dyspozycja na przestrzeni całego turnieju – tym na tle innych napastników wyróżnia się Insigne.

Najlepsza jedenastka ćwierćfinałów Euro 2020: Sommer – Shaw, Bonucci, Maguire, Widmer – Verratti, Pedri, Delaney – Doku, Kane, Insigne

Pełen opis każdego członka naszej drużyny rundy znajdziesz na Goal.pl.

Komentarze