Trzech reprezentantów Serie A w jedenastce półfinałów Euro 2020!

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci PressFocus

Do finału awansowali Włosi i Anglicy, ale Hiszpanie i Duńczycy nie oddali im tegoż awansu za darmo. W naszej najlepszej jedenastce półfinałów znalazło się miejsce dla dwóch Włochów i jednego Duńczyka grającego na co dzień w Serie A.

Tercet z włoskich boisk

Fantastycznie w drugim z półfinałów prezentował się Leonardo Bonucci. Hiszpanie mieli na ten mecz sprytny plan, a Dani Olmo raz za razem wyciągał Giorgio Chielliniego ze swojego królestwa. Młodszy ze stoperów Juventusu stanowił ostatnią linię zabezpieczającą Gigiego Donnarummę i w tej roli wypadł znakomicie. Do tego pewnie wykorzystał rzut karny. Występ bliski doskonałości.

Nasz hiszpański duet uzupełni w środku pola Mikkel Damsgaard, który lawirował między skrzydłem, a drugą linią. Duńczyk w półfinale był żołnierzem doskonałym. Ośmiokrotnie odebrał piłkę, zaliczył dwa odbiory i tyle samo przechwytów, wykreował jedną dogodną okazję i zdobył fantastyczną bramkę z rzutu wolnego. Zresztą, pierwszą na turnieju. 21-latek trafił przed rokiem do Sampdorii za siedem milionów euro, ale prezydent klubu ostrzega, by dziś nikt nie zbliżał się nawet bez oferty opiewającej na sześciokrotność tej kwoty.

Tercet ofensywny musiał uzupełnić Federico Chiesa, choć nie był to nawet jego najlepszy mecz na Euro 2020. Włoch zdobył jednak spektakularną bramkę, która okazała się kluczowa w wywalczeniu awansu. Do tego brak aktywności w ataku rekompensował harówką w środku pola, co tego dnia okazało się kluczowe do złamania nieustannego naporu Hiszpanów.

Jedenastka rundy: Schmeichel – Walker, Maguire, Bonucci, Alba – Busquets, Damsgaard, Pedri – Chiesa, Olmo, Sterling

Pełen opis każdego członka naszej drużyny rundy znajdziesz na Goal.pl.

Komentarze