Trzech piłkarzy Juventusu złamało pandemiczne restrykcje

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Weston McKennie wykorzystał reprezentacyjną przerwę na to, aby zorganizować imprezkę bez przestrzegania zasad pandemicznych. Uczestniczyli w niej również Paulo Dybala i Arthur. Policja całą trójkę ukarała mandatami w wysokości 400 euro. Teraz delikwentami ma się zająć klub.

Bianconeri stawiali opór policjantom

O złamaniu obowiązujących przepisów poinformowała La Stampa. Z informacji dotyczących zdarzenia, które miało miejsce w domu byłego piłkarza Schalke 04, wynika, że impreza mogła być huczna. Sąsiedzi zgłosili sprawę na policję.

Gdy pojawił się patrol, to nikt nie otwierał drzwi przedstawicielom władzy przez godzinę. Gdy w końcu drzwi zostały otwarte, to okazało się, że na miejscu jest trzech piłkarzy Starej Damy w towarzystwie innych znajomych.

W kontekście przepisów panujących we Włoszech warto zaznaczyć, że między 22:00 a 5:00 jest godzina policyjna. W związku z tym, że wymienieni zawodnicy nie otwierali przez długi czas drzwi, to grozi im postawienie zarzutów za stawianie oporu policji. Na razie konsekwencje są takie, że cała trójka została ukarana mandatami w wysokości 400 euro.

Piłkarze mogą być ukarani też przez władze klubu

Wszystko wskazuje jednak na to, że na karze finansowej od policji się nie skończy. Wielce prawdopodobne, że dodatkowe sankcje na zawodników nałożyć też klub, o czym poinformował dziennikarz Romeo Agresti.

W najbliższa sobotę Juventus zmierzy się na wyjeździe w derbach z Torino. Mecz odbędzie się na Stadio Olimpico, a jego start zaplanowany jest na 18:00.

Komentarze

Na temat “Trzech piłkarzy Juventusu złamało pandemiczne restrykcje