Trzech piłkarzy Juve blisko przedłużenia kontraktów

Piłkarze Juve
Piłkarze Juve Pressfocus

Według La Gazzetta dello Sport, kierownictwo Juventusu zaplanowało spotkania z agentami trzech swoich piłkarzy. Do końca miesiąca umowy powinni przedłużyć De Sciglio i Perin. Z kolei Bernardeschi poczeka z wiążącą decyzją do wysłuchania oficjalnej oferty. Wciąż niepewne są losy Paulo Dybali, którego kontrakt również wygasa wraz z końcem sezonu.

  • W lutym odbędą się, co najmniej trzy spotkania szefów Juve z agentami piłkarzy
  • Do końca miesiąca rozstrzygną się losy De Sciglio, Perina i Bernardeschiego
  • Na chwilę obecną przyszłość Paulo Dybali w Turynie stoi pod wielkim znakiem zapytania

Nadszedł czas decyzji

Jak przekazują najnowsze raporty z Włoch, zarząd Juve zaplanował w lutym trzy spotkania z przedstawicielami swoich piłkarzy, którym wkrótce zakończą się kontrakty. Dlatego to ostatni moment, aby wydłużyć ich pobyt w Turynie.

Na początku szefowie Bianconerich spotkają się z agentem De Sciglio. Defensor zamierza kontynuować karierę w zespole Allegriego, co miał sam potwierdzić w kuluarach. W dodatku gracz od dłuższego czasu kuszony jest zagranicznymi opcjami, jednak nie zamierza nigdzie wyjeżdżać.

Drugi w kolejności będzie Pierin. Rezerwowy golkiper Starej Damy jest zadowolony ze współpracy z Allegrim. Zdarzają się momenty, kiedy dostaje szanse w Serie A, ale jest też pierwszym wyborem szkoleniowca w Pucharze Włoch. Z tego powodu rozważa jeszcze dwuletni pobyt w Piemoncie, ponieważ po części ma ambicje wygryźć z bramki Wojciecha Szczęsnego.

Pod koniec miesiąca dojdzie do negocjacji z obozem Bernardeschiego. Pomocnik powoli zdaje sobie sprawę, że o regularnych występach może zapomnieć. Z drugiej strony nie do końca godzi się z rolą “super rezerwowego”. Usługami 27-latka zainteresowane są Napoli, Sassuolo czy Inter, dlatego w tym przypadku każdy scenariusz jest jeszcze możliwy.

Z kolei Juan Cuadrado chciałby dalej być częścią Juve. Tymczasem Kolumbijczyk nie jest pewny przedłużenia, bo wkrótce może stać się ofiarą kadrowej rewolucji. Wszystko przez próbę odmładzania składu, ale według mediów, istnieje szansa na roczne przedłużenia.

Co z Dybalą?

Dusan Vlahovic nie jest tylko brakującym elementem w linii ataku Juventusu. Serb jest w pewnym sensie zastępca Paulo Dybali. Argentyńczyk prawdopodobnie odejdzie z klubu latem. Nieoficjalnie twierdzi się, że otoczenie Argentyńczyka oczekiwało budowania projektu właśnie na 28-latku. Tymczasem najnowsza taktyka opiera się na młodej gwieździe ligi.

Pozostają także kwestie finansowe. Od początku rozmów kością niezgody było wynagrodzenie, które miał inkasować napastnik. Oczekiwał sporej podwyżki, na co nie chciała zgodzić się góra. Kiedy zdał sobie sprawę na jakie pieniądze może liczyć Vlahović, jego agenci już rozpoczęli pierwsze przymiarki do znalezienia nowego pracodawcy.

Sky Sports Italia przekazała ostatnio o wstępnych negocjacjach Argentyńczyka z Chelsea. Na pewno to nie jedyny europejski gigant, bacznie obserwujący sytuację atakującego. Niewykluczony jest nawet wyjazd do Hiszpanii, ale o finalnej decyzji Dybali zapewne dowiemy się wiosną.

Czytaj więcej: Zastaw się, a postaw się, czyli jak nie przesadzić z zimowymi wzmocnieniami

Komentarze