Trzech kandydatów do zastąpienia Szczęsnego w Turynie

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. PressFocus

Kadencja Wojciecha Szczęsnego między słupkami Juventusu powoli dobiega końca. Polski bramkarz chce wypełnić obowiązujący do 2024 roku kontrakt, a później zmienić klub. “La Gazzetta dello Sport” informuje o kandydatach Starej Damy do zastąpienia reprezentanta “Biało-Czerwonych”.

  • Juventus myśli nad zastąpieniem Wojciecha Szczęsnego
  • Miałoby dojść do tego po sezonie 2023/2024
  • Na szczycie listy życzeń Starej Damy jest Gianluigi Donnarumma

Kto przejmie schedę po Szczęsnym?

Wojciech Szczęsny od lat jest numerem jeden między słupkami Juventusu. Jego kadencja powoli dobiega końca, a jej finisz ma nastąpić po sezonie 2023/2024. Polski bramkarz chce wypełnić obowiązujący do połowy 2024 roku kontrakt, a później zmienić pracodawcę. Wiele wskazuje na to, że przeniesie się do Major League Soccer.

Władze Starej Damy rozpoczynają więc prace nad ściągnięciem następcy Szczęsnego. Nowa twarz może pojawić się w Turynie już teraz, natomiast najprawdopodobniej stanie się to dopiero w przyszłym roku. Na szczycie listy życzeń włoskiego giganta nieustannie znajduje się Gianluigi Donnarumma, którego Juventus pragnął zakontraktować jeszcze za czasów jego gry w Milanie. O taki transfer będzie jednak bardzo trudno, gdyż Paris Saint-Germain nie ma zamiaru rozstawać się z gwiazdą.

“La Gazzetta dello Sport” informuje o innych, mniej medialnych nazwiskach. Juventus może ściągnąć Guglielmo Vicario z Empoli, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Jego wynagrodzenie byłoby z kolei zdecydowanie niższe niż Szczęsnego, co jest istotne w kontekście problemów finansowych klubu.

Obiecująco na wypożyczeniu w Cremonese radzi sobie także 22-letni Marco Carnesecchi, który formalnie jest graczem Atalanty. To kolejny cel transferowy Juventusu.

Zobacz również: Rośnie zainteresowanie Rabiotem, Juventus straci ważne ogniwo?

Komentarze