Trzech kandydatów do zastąpienia Gattuso

Christophe Galtier
Christophe Galtier PressFocus

To prawdopodobnie ostatni sezon Gennaro Gattuso na trenerskiej ławce Napoli. Władze klubu ze Stadio Armano Diego Maradona poważnie rozważają zmianę na tym stanowisku i prowadzą już intensywne poszukiwania jego następcy. Według włoskich mediów na liście potencjalnych następców Gattuso znajdują się aktualnie trzy nazwiska.

Dni Gattuso w Neapolu wydają się policzone. Były reprezentant Włoch raczej nie pozostanie w klubie nawet w przypadku zajęcia miejsca premiowanego występami w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Na dokonanie zmiany na tym stanowisku ma być zdecydowany prezydent klubu Aurelio De Laurentiis.

Napoli szuka nowego trenera

W ostatnim czasie w kontekście posady trenera Napoli najczęściej wymieniane jest nazwisko Luciano Spallettiego. Były szkoleniowiec między innymi Interu Mediolan i Romy miał już prowadzić wstępne rozmowy w tej sprawie. 62-latek jest podobno zainteresowany przenosinami do Neapolu i podjęcia się tego zadania.

Nie jest to jednak jedyny szkoleniowiec, który wymieniany jest w gronie kandydatów. Według informacji Sky Sport Italia na liście władz Napoli znajduje się także trener walczącego obecnie o mistrzostwo Francji Lille OSC Christophe Galtier. 54-letniemu szkoleniowcowi z końcem obecnego sezonu wygasa aktualny kontrakt z francuskim klubem.

Wśród kandydatów wymieniany jest także Vincenzo Italiano, który z powodzeniem prowadzi drużynę Spezii. W poprzednim sezonie wprowadził ją do Serie A, a obecnie jest na dobrej drodze do utrzymania jej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Komentarze