Trzech kandydatów do ataku Juventusu

Diego Costa
Diego Costa PressFocus

Stara Dama poszukuje alternatywy dla Alvaro Moraty. Na jej radarze pojawiło się trzech napastników, których sprowadzenie nie byłoby kosztowne.

Nowe wyzwanie

Pierwszym z nich jest Diego Costa. Jak poinformowało Atletico Madryt, klub doszedł do porozumienia z napastnikiem w sprawie zerwania jego kontraktu.

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem w wyborze nowego klubu kierować będzie się możliwością regularnych występów w wyjściowym składzie. Istotne też, że wyjazd do Włoch byłby dla 32-latka nowym wyzwaniem. Costa występował już bowiem z sukcesami w Hiszpanii i Anglii. W tym sezonie w siedmiu ligowych spotkaniach zdobył dwa gole (jeden z rzutu karnego), ale długo leczył kontuzję.

Żywe srebro

Kolejnym kandydatem do wzmocnienia linii ataku jest Memphis Depay. Holender jest zdecydowanie najciekawszym i najdrożej wycenianym zawodnikiem spośród trzech kandydatów. Zawodnik Olympique’u Lyon od stycznia będzie mógł negocjować z innymi klubami, jako że kończy się jego kontrakt. Największym, z perspektywy Juventusu, problemem jest fakt, że Depay wydaje się być już dogadany z Barceloną. Napastnika u siebie chciałby zobaczyć jego rodak, Ronald Koeman, a sam napastnik marzy o grze dla Blaugrany. Juventus ma jednak kartę przetargową w postaci znacznie lepszej sytuacji finansowej i instytucjonalnej, co ostatecznie może przekonać 26-latka do transferu na Półwysep Apeniński.

W tym sezonie Depay w 17 spotkaniach Ligue 1 zanotował 8 bramek i 4 asysty.

Wieczny rezerwowy

Stara Dama sonduje też sytuację Divocka Origiego. Zawodnik Liverpoolu, już do końca życia zapamiętany za dwa półfinałowe gole przeciwko Barcelonie, chciałby wreszcie zostać zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Odkąd wrócił z wypożyczenia z Wolfsburga w 2018 roku, jest dla Juergena Kloppa jedynie rezerwowym. W tym sezonie zagrał jedynie ośmiokrotnie, licząc wszystkie rozgrywki. W tych spotkaniach zanotował jedną bramkę i jedną asystę. Zaletą Belga jest jego wszechstronność, dzięki której mógłby zagrać w kilku wariantach w ataku, a także relatywnie niska cena – Transfermarkt wycenia go na 16 milionów euro. Jeżeli Juventus zdecyduje się na 25-latka, będzie musiał stoczyć walkę z Fiorentiną.

Komentarze

Comments 3 comments

Costy nigdy nie lubiłem, typowy boiskowy cham. Ale tak jak z Ramosem, poziomu piłkarskiego nie sposób mu odmówić. Jednak czy zgodziłby się na bycie rezerwowym?
Depay genialny piłkarz, ale szklany wielce a JMedical i tak ma pełne ręce roboty
Origi, jestem ignorantem…nie kojarzę typa