Trudne chwile Juventusu. Wciąż brak porozumienia

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Juventus chce, by Paulo Dybala podpisał nowy kontrakt. Doszło do kolejnego spotkania włodarzy turyńczyków z agentem zawodnika, ale wciąż nie wypracowano porozumienia.

  • Paulo Dybala ma kontrakt z Juventusem ważny do 30 czerwca 2022 roku
  • Agent zawodnika prowadzi negocjacje z turyńczykami dotyczące przedłużenia umowy swojego klienta
  • Strony dotychczas nie osiągnęły jednak porozumienia

W oczekiwaniu na biały dym

Fani Juventusu nie mają łatwo od dłuższego czasu. Śledząc doniesienia ze świata futbolu stale natrafiają na rekordowe transfery przeprowadzane przez kluby z Premier League, czy Paris Saint-Germain zatrudniające Leo Messiego i Sergio Ramosa. W Serie A standardy i możliwości są o wiele uboższe.

Bianconeri wydali dotychczas jedynie nieco ponad 20 milionów euro. Dzięki temu z Schalke wykupiony został Weston McKennie. To tylko kropla w morzu potrzeb Juventusu, który marzy o powrocie na szczyt w Serie A. Bez wzmocnień będzie jednak o to trudno.

Turyńczycy chcą sprowadzić Manuela Locatelliego. Negocjacje z Sassuolo idą jednak jak po grudzie. Juventus chciałby najpierw wypożyczyć aktualnego mistrza Europy, a dopiero później dokonać definitywnego wykupu. Na takie rozwiązanie nie zgadza się aktualny pracodawca Włocha.

W tle walki o Locatelliego, Juventus negocjuje z agentem Paulo Dybali. Obecny kontrakt Argentyńczyka wygasa już 30 czerwca 2022 roku. Dotychczas nie został on przedłużony, chociaż w minionym tygodniu odbyły się już dwa spotkania. Kolejne miało miejsce dzisiaj (14 sierpnia).

Juventus proponuje Dybali kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Agent zawodnika jest skory na zaakceptowanie długości umowy. Problemem okazują się finanse. Turyńczycy oferują osiem i pół miliona euro rocznie plus premia. Wówczas kwota wzrosłaby do dziesięciu mln. Przedstawiciel 27-latka domaga się zaś dziesięciu mln, ale mają one być gwarantowane. Porozumienie nie zostało wypracowane, ale może strony dogadają się na kolejny spotkaniu, które ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj także: Allegri zapowiedział występ Dybali przeciwko Atalancie

Komentarze