Trudna sytuacja Cagliari. Walukiewicz nie dostał szansy

Piłkarze Torino
Piłkarze Torino Pressfocus

Na przystawkę przed hitem 23. kolejki Serie A, dostaliśmy pojedynek pomiędzy Cagliari i Torino. Rywalizacja na Sardegna Arenie rozkręcała się powoli. Po raz kolejny gospodarze muszą przełknąć gorycz porażki. Natomiast ekipa z Turynu przerwała serię remisów cennym zwycięstwem 1:0 (0:0).

Cagliari ma czego żałować

Gospodarze przystępowali do tego spotkania ze strefy spadkowej. Trzeba przyznać, że byli mocno zdeterminowani, aby jak najszybciej objąć prowadzenie. Ta sztuka jednak im się nie udała. Pomimo wielu dogodnych sytuacji, słaba skuteczność uniemożliwiła zmianę rezultatu. Co więcej, Torino tylko się broniło. Rzymianie przez ofensywny styl Cagliari byli zepchnięci do głębokiej defensywy i nie mieli zbyt wiele miejsca do pokazania swoich umiejętności.

O wyniku zadecydował gol w końcówce

Tymczasem po przerwie byliśmy świadkami ostrej walki o każdy centymetr boiska. Obie ekipy starały się trafić do siatki przeciwnika. Co ciekawe, w drugiej połowie zobaczyliśmy odmienioną drużynę Torino. Goście w końcu zaczęli cieszyć się futbolem oraz byli groźniejsi pod bramką Cagliari. Nieustanna wiara w zwycięstwo pomogła osiągnąć cel. Jedynego gola, który zapewnił cenny komplet punktów zdobył Bremer. Defensor wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i główką umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Tym samym, goście wrócili na właściwą ścieżkę, a team Walukiewicza musi dalej próbować przerwać fatalną serię meczów bez wygranej.