Milan wygląda końca negocjacji z gwiazdorem

Rafael Leao
Rafael Leao Pressfocus

Palącą wciąż kwestią w obozie Milanu jest przedłużenie umowy z Rafaelem Leao. Skrzydłowy przebywa obecnie na mundialu w Katarze, a jego agenci są w trakcie negocjacji z władzami Rossonerich. Na temat przyszłości zawodnika wypowiedział się w ostatnim wywiadzie Stefano Pioli.

  • Milan od wielu miesięcy negocjuje z Rafaelem Leao przedłużenie umowy
  • Portugalczyk obecnie skupiony jest w pełni na mundialu
  • Stefano Pioli ma nadzieję, że skrzydłowy zostanie w Milanie

W Milanie wciąż niepewność względem przyszłości Leao

Rafael Leal liczył, że podczas Mistrzostw Świata w Katarze będzie odgrywał w kadrze Portugalii istotniejszą rolę. Skrzydłowy jak na razie wystąpił w każdym spotkaniu fazy grupowej, jednak na boisku meldował się z ławki rezerwowych. Mimo to w starciu z Ghaną to właśnie 23-latek strzelił bramkę, która przesądziła o zwycięstwie nad Ghaną. 

W tle mundialowych zmagań wciąż majaczy paląca dla władz Milanu kwestia, jaką jest przedłużenie umowy z największą gwiazdą zespołu. Negocjacje trwają już od miesięcy i mimo rzekomych chęci z obu stron, nie posuwają się do przodu. Rafael Leao w trakcie turnieju przyznał, że jest szczęśliwy w Milanie. Jednoznacznie zasugerowało to, że wbrew plotkom transferowym, chciałby zostać w drużynie na dłużej.

Na temat sytuacji z kontraktem zawodnika wypowiedział się Stefano Pioli. Trener Rossonerich zdradził, iż niedługo może dojść do zawarcia porozumienia. 

– On jest tutaj bardzo szczęśliwy, to jasne. Obozy Maldiniego i Rafy są w trakcie negocjacji. Czekamy na dobre wieści w tej sprawie. On jest szczęśliwy w Milanie, a ja chciałbym, żeby tu został – stwierdził Pioli.

W przypadku braku osiągnięcia porozumienia najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Rafaela Leao jest Premier League. O jego transfer najmocniej zabiegają Chelsea i Manchester United. 

Sprawdź: Dumfries komentuje doniesienia o transferze do Anglii

Komentarze