Trener Polaków zwolniony. Mógł poprowadzić kadrę

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro PressFocus

Przygoda Fabio Cannavaro z Benevento dobiegła końca. Włoski szkoleniowiec poprowadził Czarowników w 17 meczach w Serie B, z których tylko trzy zakończyły się zwycięstwem. Pożegnanie z 49-latkiem to próba uratowania sezonu w wykonaniu klubu ze Stadio Ciro Vigorito i pozostania na zapleczu ekstraklasy.

  • Fabio Cannavaro został zwolniony z Benevento
  • 49-latek wygrał zaledwie trzy z 17 spotkań
  • Kamil Glik i Krzysztof Kubica czekają na nazwisko nowego szkoleniowca

Mógł objąć reprezentację Polski, został zwolniony z Serie B

Kamil Glik i Krzysztof Kubica będą mieli nowego trenera – Fabio Cannavaro po zaledwie trzech zwycięstwach w 17 spotkaniach w roli szkoleniowca Benevento został zwolniony. Czarownicy osunęli się do strefy spadkowej Serie B, dlatego władze klubu postanowili dłużej nie czekać i pożegnali się z 49-latkiem, który nie odmienił gry ekipy z Kampanii.

Cannavaro był łączony z objęciem reprezentacji Polski przed barażami o udział w Mistrzostwach Świata, ale nie przyjął propozycji zastąpienia Paulo Sousy, ponieważ nie chciał przejmować kadry tuż przed decydującymi spotkaniami.

Włoch wrócił do pracy po rocznej przerwie, a przed Benevento odpowiadał za wyniki Guangzhou FC. Wobec kiepskich wyników za sterami drużyny z Serie B trudno przypuszczać, by 49-latek szybko znalazł zatrudnienie. Wraz z Cannavaro ze Stregonimi pożegnali się asystent Paolo Cannavaro i dyrektor sportowy Pasquale Foggia.

Komentarze