Spalletti triumfuje nad Mourinho. “Nie mieliśmy tyle odwagi co zwykle”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Napoli pewnymi krokami zmierza po mistrzostwo Włoch. W niedzielę lider Serie A ograł AS Romę w Derbach Słońca. Luciano Spalletti podsumował zwycięstwo nad ekipą Jose Mourinho.

  • Napoli ograło AS Romę 2-1
  • Przewaga nad drugim w tabeli Interem wynosi aż 13 punktów
  • Luciano Spalletti podsumował starcie w Derbach Słońca

Spalletti wychwala atmosferę w zespole

Wiele wskazuje na to, że obecny sezon zakończy się dla Napoli historycznym sukcesem. Po przerwie związanej z mundialem wyraźnie gorzej prezentuje się Milan, a Juventus otrzymał surową karę punktową i wypisał się z walki o mistrzostwo.

Lider Serie A konsekwentnie pracuje na osiągnięcie jak najlepszego wyniku. W niedzielę neapolitańczycy mierzyli się przed własną publicznością z AS Romą. Derby Słońce zapewniły ogromne emocje, bowiem o końcowym rezultacie zadecydował gol w końcówce. Giovanni Simeone trafił do siatki i zapewnił trzy punkty Napoli.

Argentyńczyk wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Luciano Spalletti po raz kolejny rozpływał się nad zdrową atmosferą w zespole. Nie ma w niej bezwzględnej rywalizacji, lecz jest współpraca w celu sięgnięcia po marzenia.

– To był skomplikowany mecz, ale ci, którzy weszli udowodnili, że już siedząc na ławce byli w grze. To fundamentalna jakość dla naszego zespołu, ponieważ przy długich sezonach z taką intensywnością, potrzebujesz skupienia na codziennej pracy wśród wszystkich zawodników. Jeśli nie ma entuzjazmu i chęci do gry u boku kolegów z drużyny, a nie tylko zajmowania ich miejsca, to nie osiągniesz takich wyników – przekonuje.

Spalletti przyznał, że nie był to idealny mecz w wykonaniu jego podopiecznych. Długimi okresami to AS Roma była stroną dominującą.

– Nie mieliśmy dzisiaj tyle odwagi i jakości co zwykle w poruszaniu się z piłką, więc w konsekwencji pomogło to Romie przy wysokim pressingu. Nie daliśmy też Osimhenowi odpowiednich podań, ale on i tak dobrze sobie radził, znajdując przestrzenie – analizuje Włoch.

Zobacz również: Sensacyjne porażki gigantów, Napoli górą w Derbach Słońca – podsumowanie 20. kolejki

Komentarze