Trener Milanu z coraz szerszą kadrą. Powrót Argentyńczyka

Mateo Musacchio
Mateo Musacchio fot. PressFocus

Sztab medyczny Rossonerich przekazał kolejne dobre wiadomości trenerowi zespołu Stefano Pioliemu. Wszystko wskazują na to, że już wkrótce do jego dyspozycji będzie doświadczony obrońca Mateo Musacchio, który wraca do zdrowia po poważnej kontuzji kostki.

Czytaj dalej…

30-letni obrońca po raz ostatni na murawie pojawił się w lutym tego roku. Po wznowieniu rozgrywek w czerwcu nie zaliczył ani jednego występu. Powodem była kontuzja kostki, która wymagała interwencji chirurgicznej.

Zawodnik operację przeszedł latem, ale jak informuje Il Corriere dello Sport jest na dobrej drodze do powrotu na boisko. Już wkrótce powinien wrócić do normalnych zajęć z zespołem i zwiększyć pole manewru trenerowi Milanu.

30-letni Argentyńczyk zawodnikiem Milanu jest od lipca 2017 roku. Wówczas dołączył do włoskiego klubu za 18 milionów euro z hiszpańskiego Villarreal. Od tamtej pory rozegrał w zespole Rossonerich 73 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki.

Dobre wieści dla Pioliego

Bliski powrót Musacchio to nie jedyna dobra wiadomość dla sztabu szkoleniowego zespołu z San Siro. Zielone światło na powrót na boisko otrzymał bowiem Leo Duarte, który po długiej kwarantannie uzyskał w końcu negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Wyłączony z gry z tego powodu pozostaje natomiast Mattia Gabbia.

AC Milan już w najbliższy czwartek rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy. Rossoneri w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się ze szkockim Celtikiem. Kolejne ligowe spotkanie drużynę Stefano Pioliego czeka natomiast w poniedziałek. Na San Siro podejmować będzie Romę.

Komentarze