Trener Milanu: to klasyczna angielska drużyna

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Imago / Fabrizio Andrea Bertani

AC Milan w jednym z ciekawszych meczów pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z Newcastle United. Przed tym spotkaniem przemówił opiekun Rossonerich.

  • AC Milan rywalizację w Lidze Mistrzów zacznie od starcia na San Siro przeciwko Newcastle United
  • Przed włosko-angielską batalią wypowiedział się trener Rossonerich
  • Poruszone zostały wątki derbów, powrót Sandro Tonaliego na San Siro, czy charakterystyki ekipy z Premier League

Stefano Pioli przed meczem AC Milan – Newcastle

AC Milan ma za sobą bolesną porażkę w Derby della Madonnina z Interem Mediolan. Nerazzurri rozbili drużynę Stefano Pioliego (5:1). Opiekun Czerwono-czarnych nie ukrywał, że był niezadowolony z postawy swoich zawodników.

– Byłem bardzo rozczarowany porażką z Interem , ale na szczęście mamy Ligę Mistrzów. Przygotowujemy się do tego wyzwania ze skupieniem i uwagą, bo wiemy, jak silna jest ta grupa – przekazał Stefano Pioli cytowany przez Uefa.com.

– Czy miło będzie ponownie zobaczyć Sandro Tonaliego? To będzie interesujące dla każdego. Rozwijaliśmy się i wygrywaliśmy razem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego – mówił Włoch.

– Newcastle United według mnie to klasyczna angielska drużyna. Silna fizycznie, gra intensywnie, wywiera presję na przeciwniku. Newcastle ma wielkich zawodników, którzy są szczególnie niebezpieczni przy stałych fragmentach gry – przekonywał Pioli.

Czytaj więcej: Obrońca Milanu przeszedł operację. Czeka go długa przerwa

Komentarze