Allegri grzmi po przegranej w hicie. “Znowu się nabraliśmy”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus przegrał w sobotę z Milanem 0-2. Pesymistycznie o występie swojej drużyny wypowiedział się Massimiliano Allegri. Stwierdził, że w szatni istnieje duży problem mentalny.

  • Juventus przegrał w sobotę z Milanem po bramkach Tomoriego i Diaza
  • “Stara Dama” traci już sześć punktów do czołowej czwórki Serie A
  • Massimiliano Allegri uważa, że w szatni istnieje problem natury psychologicznej

Coraz mniejsza wiara Allegriego w poprawę

Od początku sezonu Juventus znajduje się w poważnym kryzysie. Włoski gigant notuje wpadkę za wpadką i nie jest w stanie nawiązać walki z ligową czołówką. Na przestrzeni ostatnich tygodni dużo mówiło się o ewentualnym zwolnieniu trenera Massimiliano Allegriego, jednak dwa kolejne zwycięstwa wprowadziły w turyńskim obozie nieco spokoju. Teraz okazuje się, że było to tylko chwilowe.

W sobotę “Stara Dama” przegrała 0-2 w hicie kolejki z Milanem. Mistrzowie Włoch w pełni zdominowali swoich rywali i wygrali w pełni zasłużenie. Na pomeczowej konferencji Allegri nie krył rozczarowania z gry swojej drużyny i końcowego rezultatu. Stwierdził ponadto, że w szatni panuje problem mentalny.

Nie ma zbyt wiele do powiedzenia po tym meczu. Jesteśmy na karuzeli. Po dwóch ostatnich wygranych wydawało się, że wyszliśmy z tego złego okresu, i znowu się na to nabraliśmy. Na początku spotkania mieliśmy kilkanaście minut dobrej gry, ale nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i przyszło nam za nie zapłacić.

Nie jest łatwo. Osiągamy dwa dobre wyniki, a teraz przegrywamy. Straciliśmy dużo punktów ze słabszymi zespołami. To normalne, że kiedy masz bezpośredni mecz, to musisz być gotowy pod względem psychicznym. Popełniliśmy zbyt wiele technicznych błędów. Teraz pozostaje nam wrócić do pracy i mieć siły, by zacząć od nowa wygrywać. Ważne było dla mnie osiągnięcie dobrego rezultatu – powiedział Allegri.

Po dziewięciu meczach Juventus zajmuje ósme miejsce w tabeli, a do liderującego Napoli traci siedem punktów (Napoli rozegrało jedno spotkanie mniej).

Zobacz również: Pioli z przełamał złą serię, Allegri z pierwszą porażką

Komentarze

Comments 4 comments

A najgorsze dla Juve jest to …. że mają jeszcze przed sobą wiele meczów z czołówką (raptem z Romą i Milanem zagrali), więc ta strata de facto jest jeszcze większa.

W listopadzie czekają ich spotkania z Interem i Lazio, a w styczniu Udinese, Napoli i Atalanta.
Jeżeli się nie wygrzebią z dołka w jakim są, to marne szanse dla nich widzę w rundzie rewanżowej