Kibice Cagliari zaatakowali fanów Bari. Stanowcza reakcja Claudio Ranieriego

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri Imago/Luigi Canu

Cagliari wygrało z Bary w rewanżowym barażu o awans do Serie A, a fani Wyspiarzy zaczęli skandować w kierunku kibiców rywali ofensywne przyśpiewki. Interweniował jednak Claudio Ranieri. 

  • Cagliari wygrało rewanżowe spotkanie z SSC Bari 1:0
  • Zwycięstwo zapewniło podopiecznym Claudio Ranieriego awans do Serie A
  • Kibice Cagliari podczas świętowania zaczęli kierować również przykre przyśpiewki w kierunku fanów Bari. Claudio Ranieri szybko uciszył ich, domagając się szacunku do przeciwnika

Claudio Ranieri znów pokazał klasę

Walka między SSC Bari i Cagliari o awans do Serie A była niezwykle zacięta. W pierwszym starciu między tymi zespołami padł remis 1:1, a kwestia promocji miała rozstrzygnąć się dopiero w rewanżu. W tym lepsi okazali się podopieczni Claudio Ranieriego, którzy wygrali 1:0.

Zaraz po końcowym gwizdku arbitra kibice Cagliari zaczęli świętowanie z powodu powrotu do Serie A. Na stadionie słychać było też okrzyki “Serie B, Serie B” w kierunku fanów Bari. Interweniował jednak Claudio Ranieri. 

Szkoleniowiec upomniał kibiców zgromadzonych na stadionie, by ci okazali szacunek rywalom i skupili się na świętowaniu, aniżeli dogryzaniu im. Reakcja doświadczonego trenera obiegła media, a dziennikarze docenili jego klasę.

Przeczytaj też: Mourinho dostał nowego piłkarza. Roma z pierwszym transferem

Komentarze