Żurkowski ponownie wypożyczony

Serie A
Serie A

Szymon Żurkowski w nadchodzącym sezonie nadal będzie reprezentował barwy Empoli. Włoski drugoligowiec poinformował we wtorek o osiągnięciu z Fiorentiną porozumienia w sprawie kolejnego wypożyczenia 22-letniego pomocnika.

Czytaj dalej…

Żurkowski w zespole ze Stadio Carlo Castellani występował już w drugiej połowie sezonu 2019/20. Pod koniec stycznia został wypożyczony do końca rozgrywek. W tym czasie rozegrał na boiskach Serie B siedem spotkań, zdobywając jednego gola i dokładając do tego jedną asystę. Teraz będzie miał szanse na powiększenie tego dorobku i zebranie kolejnych doświadczeń.

Na regularne występy polskiego pomocnika w Empoli z pewnością liczą władze Fiorentiny, które w ubiegłym roku zdecydowały się zapłacić Górnikowi Zabrze za utalentowanego piłkarza 3,7 miliona euro. W zespole z Florencji, podczas dotychczasowego półrocznego pobytu, Żurkowskiemu udało się rozegrać tylko dwa spotkania w Serie A. Pobyt na zapleczu włoskiej ekstraklasy ma mu pomóc w nabraniu doświadczenia przed ewentualnym powrotem na Stadio Artemio Franchi.

Przypomnijmy, że Żurkowski do Włoch trafił po świetnych występach w barwach Górnika Zabrze. W drużynie z Górnego Śląska rozegrał łącznie 65 spotkań na boiskach Ekstraklasy, zdobywając w nich pięć bramek i notując osiem asyst.

Komentarze