Zdecydowane stanowisko Interu ws. Messiego

Leo Messi
Leo Messi fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Inter Mediolan był według mediów jednym z tych klubów, który wyrażał zainteresowanie pozyskaniem Leo Messiego z FC Barcelony. Dyrektor sportowy klubu z Lombardii w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dał do zrozumienia, że na dzisiaj wicemistrzowie Włoch nie przeprowadzili żadnych rozmów w sprawie ewentualnej transakcji z udziałem zawodnika.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan był zdaniem przedstawicieli włoskich mediów potencjalnym nowym klubem argentyńskiego zawodnika, co miały sugerować zakupy apartamentów w pobliżu siedziby Nerazzurrich przez reprezentanta Argentyny i jego ojca.

Nie ma tematu transferu!

Piero Ausilio ujawnił jednak, że Inter nie jest gotowy na transakcję z udziałem Messiego. Ponadto działacz Czarno-niebieskich stwierdził, że nikt z władz Nerazzurrich nie prowadził rozmów w sprawie pozyskania Argentyńczyka.

– Nie ma tematu transferu Messiego Interu. Szczerze, to nie wiem, skąd się biorą tego typu doniesienia – mówił Ausilio w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Nie ma w świecie piłkarskim klubu, który nie chciałby mieć w swoich szeregach Messiego. Ważne jest jednak przekazywanie informacji zgodnych z faktami – zaznaczył przedstawiciel Interu.

Klauzula odstępnego i tyle

Ausilio zdementował też informacje łączące Lautaro Martineza z przeprowadzką do FC Barcelony. Argentyński napastnik ma kontrakt ważny z klubem z Lombardii do końca czerwca 2023 roku.

– Żadne negocjacje w sprawie transferu Lautaro Martineza nie zostały przeprowadzone. Tak naprawdę w umowie zawodnika była umieszczona klauzula odstępnego, która w przypadku uruchomienia mogła doprowadzić do ewentualnej transakcji. Nic się jednak na tej płaszczyźnie nie stało – powiedział 45-latek.

Komentarze