Zbliża się koniec sagi transferowej ze Smallingiem?

Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

AS Roma według najnowszych doniesień włoskich mediów zintensyfikowała swoje działania w sprawie pozyskania Chrisa Smallinga z Manchesteru United. W ostatniej kampanii angielski defensor był do klubu z Wiecznego Miasta wypożyczony.

Czytaj dalej…

AS Roma już od kilku miesięcy zabiega o byłego reprezentanta Anglii. Warto jednak podkreślić, że tuż po pandemii większego rozmachu nabrały rozmowy dotyczące zmiany właścicielskiej w stołecznym klubie. Ostatecznie skutkowały one tym, że nowym właścicielem Romy został Dan Friedkin, kupując klub z Serie A od Jamesa Pallotty. Taki stan rzeczy sprawił, że ostygł temat przeprowadzki Smallinga do Romy.

Temat transferu ciągnie się jak telenowela wenezuelska

W każdym razie wielce prawdopodobne jest to, że po zmianie właścicielskiej stołeczny klub może liczyć na zastrzyk gotówki, co ma wpłynąć na wzmocnienia. Sky Sport Italia, twierdzi, że w negocjacjach dotyczących Smallinga nastąpił znaczący postęp. Bardzo możliwe zatem, że niebawem saga transferowa z udziałem Anglika dobiegnie końca.

Ważne w przypadku ewentualnego porozumienia dotyczącego zmiany klubu przez Smallinga jest to, że sam zainteresowany jest chętny na przeprowadzkę do ekipy z Rzymu. Zawodnik nie ukrywa, że dobrze czuł się w stolicy Włoch, co sprawia, że nadal chciałby być częścią Giallorossich.

Poprawiona oferta bliska oczekiwań Czerwonych Diabłów

Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy wskazują, że Roma jest gotowa zaoferować 20 milionów euro za Smallinga plus premie. Odnotujmy, że klub z siedzibą na Old Trafford oczekuje za zawodnika 25 milionów euro. Wygląda zatem na to, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki.

Komentarze