Yaya Toure marzy o grze w Serie A

Serie A
Serie A

Były zawodnik Barcelony i Manchesteru City, Yaya Toure, nie zamierza kończyć piłkarskiej kariery. 37-latek przyznał w wywiadzie, że chciałby wrócić jeszcze do włoskiej Serie A.

Czytaj dalej…

Doświadczony defensor pozostaje wolnym graczem odkąd w styczniu rozwiązał swoją umowę z chińskim Qingdao Huanghai. Później trenował z angielskim Leyton Orient. Nie podpisał jednak żadnego kontraktu.

Yaya Toure dementuje jednocześnie doniesienia, jakoby miał zamiar zawiesić buty na kołku. Nadal posiada ambicje gry na wysokim poziomie i chciałby jeszcze spróbować swoich sił we włoskiej Serie A.

Toure po raz pierwszy w Serie A?

– Moja kariera nie będzie trwała wiecznie, ale czuję się jeszcze na siłach, by pograć jeden czy dwa sezony – deklaruje Toure. – Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo można tęsknić za futbolem. Brakuje mi szatni, ducha drużyny i całej otoczki jaka towarzyscy wygrywaniu meczów – dodaje.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Toure zamierza zająć się pracą trenera. Nim to nastąpi zamierza znaleźć nowy klub. – Chciałbym zagrać we Włoszech, bo nigdy nie poznałem tej ligi. Nie znaczy to jednak, że z miejsca odrzucam możliwość kontraktu w Anglii czy we Francji. Mam stamtąd świetne wspomnienia – przyznaje.

Komentarze