Xhaka zakotwiczy w Romie. Negocjacje na finiszu

Granit Xhaka
Granit Xhaka PressFocus

Coraz bliżej finalizacji jest transfer pomocnika Arsenalu Granita Xhaki do Romy. Jak informuje Sky Sport Italia aktualnie dopinany są ostatnie szczegóły transakcji i jej finalizacji możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

  • Transfer Granita Xhaki z Arsenalu do Romy jest na dobrej drodze do finalizacji
  • Szwajcar ma podpisać z włoskim klubem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku
  • Xhaka w zespole ze Stadio Olimpico ma zarabiać 2,5 miliona euro rocznie

Xhaka głównym celem Mourinho

Sprowadzenie reprezentanta Szwajcarii to jeden z priorytetów nowego szkoleniowca Romy Jose Mourinho, który na tym stanowisku zastąpił Paulo Fonsekę. Negocjacje w sprawie transferu toczą się od dłuższego, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce znajdą pozytywny finał. Jak informuje Sky Sport Italia jest bardzo duża szansa na to, że Xhaka już w przyszłym tygodniu dołączy do przygotowującego się na zgrupowaniu w Portugalii nowego zespołu.

Xhaka już wcześniej doszedł do porozumienia z Romą w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać do czerwca 2025 roku. Umowa ma gwarantować Szwajcarowi wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro rocznie.

Rozmowy na linii Arsenal – Roma na finiszu

Aktualnie trwa dopinanie szczegółów transferu między przedstawicielami obu klubów. Arsenal oczekiwał za swojego piłkarza 20 milionów euro, ale Roma chciała rozłożyć ją na różnego rodzaje bonusów. Rozmowy między stronami ruszyły do przodu, po tym jak Kanonierom udało się sfinalizować transfer Alberta Sambi Lokongi z belgijskiego Anderlechtu.

28-letni Xhaka w zespole Arsenalu występował przez pięć ostatnich lat. Do Londynu przeniósł się latem 2016 roku za 45 milionów euro z Borussii M’gladbach. Od tamtej pory rozegrał w drużynie Kanonierów 220 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 13 bramek.

Zobacz także: Dwóch graczy może niebawem opuścić Romę

Komentarze