Wygasł kontrakt Allegriego z Juve

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri może wrócić do pracy w roli trenera po tym, jak już oficjalnie wygasła umowa Włocha z Juventusem FC. Przypomnijmy, że doświadczony szkoleniowiec przestał być opiekunem Starej Damy latem minionego roku po tym, jak zastąpił go Maurizio Sarri.

Czytaj dalej…

52-latek nie tylko wypełnił już swój kontrakt z klubem z Piemontu, ale i Juventus nie musi już płacić wynagrodzenia trenerowi, który w znaczny sposób obciążał listę płac w Juve, inkasując rocznie siedem milionów euro.

Przypomnijmy, że Allegri jako trener Juventusu wygrał z tą ekipą pięć razy mistrzostwo Serie A, doprowadzając też dwukrotnie team z Piemontu do finału Ligi Mistrzów.

Teraz zdolny trener może prowadzić negocjacje z dowolnym klubem, bez potrzeby negocjowania pakietu odpraw związanego z rozwiązaniem umowy ze swoim pierwotnym pracodawcą.

Ostatnio najczęściej Włoch był łączony z takimi klubami jak Paris Saint-Germain i Manchester United. Na dzisiaj jednak nie zapowiada się, aby w tych klubach doszło do rotacji na stanowisku pierwszego trenera.

Komentarze