Wydłuża się kolejka chętnych po Mertensa

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Coraz mniej realne wydaje się to, że Dries Mertens podpisze nową umowę z SSC Napoli. Tym samym wydłuża się kolejka chętnych na pozyskanie Belga. Zawodnik znalazł się na celowniku: Interu Mediolan, Manchesteru United, Arsenalu FC i przede wszystkim Chelsea FC.

Czytaj dalej…

Obecny kontrakt Mertensa z klubem z Kampanii obowiązuje do końca czerwca tego roku. Po tym czasie piłkarz będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

Mertens nie był przygotowany na zmianę barw klubowych zimą. Zawodnik nie ukrywał też, że możliwość pobicia rekordu strzeleckiego Marka Hamsika wpływała na niego mobilizująco.

W trakcie zimowej sesji transferowej reprezentanta Belgii starali się pozyskać działacze The Blues. Mertens nie miał jednak zamiaru rozstawać się z Napoli przed końcem umowy.

Według doniesień La Gazzetta dello Sport rozmowy zawodnika z władzami Azzurrich na temat nowej umowy nie podążają w dobrym kierunku. Mertens oczekuje zarobków na poziomie 7,5 miliona euro rocznie od umowy na dwa lata. Tymczasem Napoli proponuje cztery miliony euro rocznie plus milion euro w ramach dodatkowych bonusów.

Komentarze