Wycena Milenkovicia odstrasza Milan

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Przedstawiciele Milanu cały czas czynią starania o pozyskanie środkowego obrońcy Fiorentiny Nikoli Milenkovicia. Władze klubu ze Stadio Artemio Franchi nie zamierzają jednak tanio pozbywać się swojego zawodnika.

Czytaj dalej…

22-letniego piłkarza w swoim zespole chciałby mieć trener Milanu Stefano Pioli, który bardzo dobrze zna Milenkovicia z czasu swojej pracy w Fiorentinie. Nie będzie o to jednak łatwo, bowiem klub z Florencji bardzo wysoko wycenia swojego piłkarza.

Fiorentina byłaby gotowa na sprzedaż serbskiego zawodnika pod warunkiem otrzymania za niego 40 milionów euro – informuje Tuttosport. Wycena ta na razie skutecznie odstrasza władze Rossonerich, choć aktualnie analizowane są różne rozwiązania, które mogłyby pozwolić na sfinalizowanie transferu.

Paqueta w ramach rozliczenia

Rossoneri byliby gotowi oddać do Fiorentiny brazylijskiego pomocnika Lucasa Paquetę, który w klubie z San Siro nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Piłkarz jest wyceniany obecnie na około 35 milionów euro, co sprawia, że AC Milan musiałby obok oddania swojego zawodnika, wyłożyć również gotówkę.

Nikola Milenković jest piłkarzem Fiorentiny od lipca 2017 roku, kiedy dołączył do niej za nieco ponad pięć milionów euro z Partizana Belgrad. To właśnie trener Stefano Pioli pozwolił mu na debiut na boiskach Serie A. Od tamtej pory rozegrał we włoskiej ekstraklasie 87 spotkań, zdobywając osiem bramek.

Komentarze