Warunki nowej umowy Zielińskiego ustalone

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Piotr Zieliński nowy kontrakt z SSC Napoli ma parafować w przyszłym miesiącu, czytamy na łamach Il Mattino. Reprezentant Polski od kilku miesięcy negocjuje warunki nowe umowy z klubem z Kampanii.

Czytaj dalej…

Najnowsze doniesienia związane z przyszłością Zielińskiego wskazują, że ten ma parafować kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W umowie zawodnika ma zostać wpisana klauzula odstępnego w wysokości prawie 100 milionów euro.

Dodajmy, że Zieliński dzięki zaktualizowanym warunkom w kontrakcie będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 4,5 miliona euro rocznie. Polak będzie mógł też liczyć na bonusy. Taki stan rzeczy sprawi, że Zieliński stanie się jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie.

Polak może liczyć na znaczną podwyżkę

Na dzisiaj polski pomocnik może liczyć na zarobki w wysokości 1,1 miliona euro. Dodajmy, że aktualna umowa Zielińskiego z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Aby nowy kontrakt został parafowany, to muszą zostać otwarte granice we Włoszech, aby menedżer reprezentanta Polski Bartłomiej Bolek mógł zamknąć “papierkową” robotę, co ma być jednak tylko formalnością. Ma mieć to miejsce po 15 czerwca.

Zieliński w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił łącznie w 35 meczach, notując w nich dwa trafienia i pięć asyst.

Komentarze