Kibice Atalanty buczeli na Batshuayia. Teraz tam trafi?

Serie A
Serie A

Atalanta to kolejny już klub łączony z napastnikiem Chelsea, Michym Batshuayim. Działacze z Bergamo widzą w nim możliwego następcę Duvana Zapaty, który ma zmienić tego lata pracodawcę. Problem w tym, że kibice Atalanty w przeszłości obrażali czarnoskórego zawodnika.

Czytaj dalej…

Tuttomercatoweb donosi, że Atalanta jest zdeterminowana, by wzmocnić linię ataku. Przedstawiciele klubu z Serie A mieli już kontaktować się z Chelsea w sprawie ich napastnika.

Wypożyczenie do Bergamo?

Batshuayi ma jeszcze rok ważnego kontraktu z The Blues, ale możliwe, że zostanie on przedłużony. W grę w przypadku przenosin do Bergamo wchodzić mogłoby wypożyczenie z opcją pierwokupu.

Działacze Atalanty uważają, że były napastnik Borussii Dortmund byłby idealnym uzupełnieniem kadry po odejściu Duvana Zapaty. Jego transfer wydaje się być już przesądzony.

Skandal rasistowski w tle

Nie wiadomo co o transferze do Bergamo myśli sam Batshuayi. W przeszłości znalazł się bowiem na celowniku kibiców Atalanty. Gdy występował w barwach Borussii podczas meczu Europa League włoscy fani go wygwizdywali i wydawali małpie odgłosy w jego kierunku. Zdarzenie to miało miejsce dwa lata temu.

Komentarze