Media: W piątek testy medyczne Milika i Dzeko. Warunki ustalone

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

AS Roma, Napoli SSC i Juventus FC ustaliły już wszystkie szczegóły transakcji, na mocy której Arkadiusz Milik przeniesie się do zespołu Giallorossich, natomiast Edin Dzeko zostanie piłkarzem Starej Damy. Sky Sport Italia informuje, że finalizacja obu transferów jest kwestią godzin. Na piątek zaplanowane zostały testy medyczne obu zawodników.

Czytaj dalej…

Już wcześniej włoska telewizja informowała o osiągniętym przez wszystkie zainteresowane strony porozumieniu w sprawie przenosin Dzeko z Romy do Juventusu. Bośniacki napastnik ustalił warunki indywidualnego kontraktu ze Starą Damą, dzięki któremu ma zarabiać 7,5 miliona euro rocznie plus bonusy. Roma za doświadczonego zawodnika ma otrzymać 15 milionów euro.

Warunki transferu Milika ustalone

Dziś odbyły się natomiast decydujące rozmowy w sprawie przenosin Arkadiusza Milika do zespołu Giallorossich. Pięciogodzinne negocjacje z przedstawicielami Romy w ośrodku treningowym klubu w Trigorii odbył menedżer reprezentanta Polski. Podczas spotkania osiągnięte zostało porozumienie w sprawie ostatecznych warunków kontraktu, który Milik podpisze ze stołecznym klubem.

Okazuje się, że polski napastnik do Romy ma przenieść się na zasadzie rocznego wypożyczenia z obowiązkowym wykupem. Na konto Napoli, w ciągu najbliższych dwóch lat, ma trafić z tego tytułu łącznie 18 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe siedem milionów euro bonusów. Ostatnim krokiem umożliwiającym przeprowadzenie tego transferu jest przedłużenie przez Milika umowy z Napoli do czerwca 2022 roku.

Według Sky Sport Italia, oba transfery mogą zostać sfinalizowane jeszcze przed najbliższym weekendem, na który zaplanowano pierwsze spotkania nowego sezonu Serie A. Na piątek zaplanowane zostały badania medyczne obu piłkarzy.

Komentarze