Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

W piątek testy medyczne McKennie’go

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera transfer pomocnika Schalke 04 Gelsenkirchen, Westona McKennie’go, do Juventusu. Jak informuje Sky Sport Italia, w piątek reprezentant Stanów Zjednoczonych ma przejść niezbędne przed podpisaniem kontraktu ze Starą Damą badania medyczne.

Czytaj dalej…

Wypożyczenie z opcją definitywnego transferu

Włoskie media już wcześniej informowały, że oba kluby doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu. Utalentowany McKennie ma przenieść się do zespołu mistrzów Włoch na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Według informacji Sky Sport Italia, za czasowy transfer Juventus zapłaci Schalke trzy miliony euro. Nieco inne zdanie w tej sprawie mają dziennikarze niemieckiego Kickera, którzy uważają, że na konto z Gelsenkirchen s tego tytułu trafi prawie sześć milionów euro. Włoskie i niemieckie media są natomiast zgodne co do kwoty ewentualnego wykupu, która ma wynieść 18 milionów euro.

Amerykanin robi karierę

21-letni McKennie do Europy przeniósł się cztery lata temu, kiedy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w akademii FC Dallas, ściągnęli go do siebie przedstawiciele Schalke 04 Gelsenkirchen. Rok później środkowy pomocnik został włączony do kadry pierwszego sezonu i z każdym kolejnym sezonem odgrywał w nim coraz większą rolę. Do tej pory w barwach Schalke 04 rozegrał 75 spotkań na boiskach Bundesligi, zdobywając w nich cztery gole i dokładając do tego cztery asysty.

Teraz utalentowany Amerykanin, który ma na swoim koncie już 19 występów i sześć bramek w drużynie narodowej, dostanie szanse od Juventusu. Do turyńskiego klubu przeniesie się w bardzo dobrym momencie, bowiem mistrzowie Włoch chcą znacząco przebudować i odmłodzić drugą linię swojego zespołu. Z klubem już wcześniej pożegnał się Blaise Matuidi, Juventus chciałby również oddać Samiego Khedirę

Komentarze