W piątek testy medyczne McKennie’go

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera transfer pomocnika Schalke 04 Gelsenkirchen, Westona McKennie’go, do Juventusu. Jak informuje Sky Sport Italia, w piątek reprezentant Stanów Zjednoczonych ma przejść niezbędne przed podpisaniem kontraktu ze Starą Damą badania medyczne.

Czytaj dalej…

Wypożyczenie z opcją definitywnego transferu

Włoskie media już wcześniej informowały, że oba kluby doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu. Utalentowany McKennie ma przenieść się do zespołu mistrzów Włoch na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Według informacji Sky Sport Italia, za czasowy transfer Juventus zapłaci Schalke trzy miliony euro. Nieco inne zdanie w tej sprawie mają dziennikarze niemieckiego Kickera, którzy uważają, że na konto z Gelsenkirchen s tego tytułu trafi prawie sześć milionów euro. Włoskie i niemieckie media są natomiast zgodne co do kwoty ewentualnego wykupu, która ma wynieść 18 milionów euro.

Amerykanin robi karierę

21-letni McKennie do Europy przeniósł się cztery lata temu, kiedy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w akademii FC Dallas, ściągnęli go do siebie przedstawiciele Schalke 04 Gelsenkirchen. Rok później środkowy pomocnik został włączony do kadry pierwszego sezonu i z każdym kolejnym sezonem odgrywał w nim coraz większą rolę. Do tej pory w barwach Schalke 04 rozegrał 75 spotkań na boiskach Bundesligi, zdobywając w nich cztery gole i dokładając do tego cztery asysty.

Teraz utalentowany Amerykanin, który ma na swoim koncie już 19 występów i sześć bramek w drużynie narodowej, dostanie szanse od Juventusu. Do turyńskiego klubu przeniesie się w bardzo dobrym momencie, bowiem mistrzowie Włoch chcą znacząco przebudować i odmłodzić drugą linię swojego zespołu. Z klubem już wcześniej pożegnał się Blaise Matuidi, Juventus chciałby również oddać Samiego Khedirę

Komentarze