W czwartek testy medyczne Tonaliego

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Jeszcze w tym tygodniu Sandro Tonali powinien zostać zawodnikiem Milanu, który rywalizację o pozyskanie utalentowanego pomocnika wygrał z Interem Mediolan. Jak informuje Corriere della Sera, na czwartek zaplanowano badania medyczne.

Czytaj dalej…

Do tej pory zdecydowanym faworytem do sprowadzenia 20-letniego zawodnika Brescii Calcio byli Nerazzurri, ale w ostatnich dniach do gry wkroczyli przedstawiciele Milanu i bardzo szybko doszli do porozumienia z obecnym klubem Tonaliego.

Wypożyczenie z opcją definitywnego transferu

Do finalizacji transferu powinno dojść jeszcze w tym tygodniu, choć oba kluby muszą ustalić jeszcze ostatnie szczegóły dotyczące bonusów. Nie powinno to jednak stanowić żadnego problemu. Sandro Tonali do Milanu przeniesie się na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu za 35 milionów euro.

W czwartek reprezentant Włoch ma przejść w Mediolanie badania medyczne, natomiast podpisanie umowy spodziewane jest w piątek. Warunki kontraktu, który docelowo ma obowiązywać przez pięć lat, zostały już ustalone. Tonali w zespole Rossonerich ma zarabiać od 2 do 2,5 miliona euro rocznie.

Debiutancki sezon w Serie A

20-letni pomocnik jest wychowankiem Brescii Calcio, w której debiutował w sezonie 2017/18 na boiskach Serie B. To właśnie swoimi występami na zapleczu włoskiej ekstraklasy zwrócił na siebie uwagę czołowych włoskich klubów, a swoje duże umiejętności potwierdził w ostatnim, debiutanckim dla niego, sezonie w Serie A. W 35 ligowych meczach defensywny pomocnik zdobył dla Brescii jedną bramkę i zanotował siedem asyst.

Jego występy nie pozostały również niezauważone przez selekcjonera reprezentacji Włoch Roberto Manciniego, który w październiku ubiegłego roku dał Tonaliemu szansę debiutu w meczu z Liechtensteinem. Młody pomocnik wystąpił również w kolejnych dwóch meczach z Bośnią i Hercegowiną oraz Armenią, spędzając na boisku pełne 90 minut.

Komentarze