Vidal wybrał nowy klub!

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Arturo Vidal to kolejny zawodnik, którego odejście z Barcelony jest przesądzone. Przesądzony ma być również kierunek, który obierze doświadczony Chilijczyk.

Czytaj dalej…

33-latek jest jednym z piłkarzy katalońskiego zespołu, którzy nie znajdują się w planach nowego trenera Ronalda Koemana. Odejście pomocnika wydaje się być kwestią kilku najbliższych dni. Aktualnie prowadzone są rozmowy mające na celu sfinalizowanie jego transferu.

Vidal powiedział “tak” Interowi

Według La Gazzetta dello Sport, Vidal w najbliższym czasie zostanie zawodnikiem Interu Mediolan. Pomocnik Barcelony miał bowiem zaakceptować przedstawione przez Nerazzurrich warunki umowy. Ta miałaby obowiązywać przez najbliższe dwa lata i gwarantować zawodnikowi wynagrodzenie w wysokości 6 milionów euro netto rocznie.

Reprezentanci Vidala pozostają obecnie w kontakcie z Barceloną, mając nadzieję na szybkie rozwiązanie kwestii przyszłości ich klienta. Chilijczyk, w którego kontrakcie znajdowała się klauzula pozwalająca mu na odejście za 20 milionów euro, chciałby rozwiązać swoją umowę.

Czy Barcelona zgodzi się na takie rozwiązanie i pozwoli piłkarzowi odejść za darmo? Wydaje się to mało prawdopodobne. Kataloński klub poszukuje bowiem funduszy, które mógłby przeznaczyć na wzmocnienie drużyny Ronalda Koemana.

Prawie sto meczów w Barcelonie

Vidal do katalońskiego zespołu dołączył dwa lata temu, na zasadzie definitywnego transferu z Bayernu Monachium. Choć nie zawsze w tym czasie miał miejsce w wyjściowym składzie, to na boisku pojawiał się bardzo regularnie. Łącznie w barwach Dumy Katalonii rozegrał 96 spotkań, zdobywając 11 bramek i dokładając do tego 10 asyst.

Komentarze