Vidal piłkarzem Interu

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Arturo Vidal został we wtorek nowym zawodnikiem Interu Mediolan. Chilijczyk podpisał z włoskim klubem dwuletnią umowę, z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Barcelona zgodziła się na oddanie swojego piłkarza Nerazzurrim za darmo.

Czytaj dalej…

Vidal w Mediolanie zameldował się już w niedzielę, by następnego dnia przejść badania medyczne. Do podpisania dokumentów miało dojść już tego samego dnia po południu w siedzibie Interu, ale oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się we wtorek.

33-letni pomocnik do Interu Mediolan przenosi się za darmo. Początkowo Barcelona miała oczekiwać za niego milion euro, ale ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia i zamiast tego wpisały do transferowej umowy bonusy uzależnione od wyników.

Vidal i Conte ponownie w jednym klubie

Dla reprezentanta Chile jest to powrót na włoskie boiska, na których występował już w latach 2011-15 w barwach turyńskiego Juventusu. To właśnie tam miał okazję współpracować z obecnym trenerem Interu Antonio Conte, który był wielkim zwolennikiem sprowadzenia go do Mediolanu. Na boiskach Serie A Vidal rozegrał 124 spotkania, zdobywając w nich 35 bramek i notując 22 asysty.

Pięć ostatnich lat spędził w Bayernie Monachium i Barcelonie. W katalońskim zespole, podczas dwuletniego pobytu na Camp Nou, rozegrał 66 meczów w La Liga, 11 razy wpisując się na listę strzelców. Kilka tygodni temu otrzymał jednak od klubu “zielone światło” na poszukiwanie sobie nowego zespołu, bowiem nie znajdował się w planach nowego trenera Ronalda Koemana. Oddanie Vidala pozwoliło również Barcelonie odciążyć budżet płacowy.

Komentarze