Tuttosport: Roma odrzuciła ofertę Juve ws. Zaniolo

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień Tuttosport sternicy AS Romy odrzucili pierwszą ofertę w sprawie Nicolo Zaniolo od Juventusu FC. Klub z Piemontu był chętny na to, aby przeprowadzić wymianę piłkarzy z rzymianami.

Czytaj dalej…

Dyrektor sportowy Bianconerich Fabio Paratici podobno złożył już propozycję przedstawicielowi Wilków Guido Fiendze, ale nie znalazła ona uznania w oczach sterników Romy, którzy oczekują 60 milionów euro za reprezentanta Włoch w gotówce.

Roma w tarapatach finansowych?

Nie jest żadną tajemnicą, że klub z Wiecznego Miasta boryka się z kłopotami finansowymi, co jest następstwem pandemii koronawirusa. Niewykluczone zatem, że Roma będzie zmuszona latem do tego, aby rozstać się ze swoimi kluczowymi piłkarzami, chcąc wyrównać swoje straty ekonomiczne.

Turyński dziennik zauważa, że przychody stołecznego klubu spadły o 100 milionów euro. Ponadto rzymianie mają zadłużenie w wysokości 280 milionów euro.

Roma co prawda akurat w przypadku Zaniolo niechętnie podchodzi do jego sprzedaży. Inną sprawą jest jednak to, że władze aktualnych mistrzów Włoch wiążą z transferem młodego zawodnika duże nadzieje. Tym samym Zaniolo wydaje się jednym z głównych celów Starej Damy na letnie mercato.

Komentarze