Media: Milik zdecydowany na transfer do Juve

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Według informacji turyńskiego dziennika Tuttosport reprezentant Polski w osobie Arkadiusza Milika podjął decyzję o tym, że tego lata przeniesie się do Juventusu FC. Były piłkarz AFC Ajaxu od dłuższego czasu znajduje się na czele listy życzeń Bianconerich.

Czytaj dalej…

Urodzony w 1994 roku zawodnik w trakcie trwającej kampanii włoskiej ekstraklasy wystąpił w 18 meczach, notując w nich 10 trafień. Tym samym średnio zdobywa 0,67 bramki na mecz. Statystycznie do siatki rywala Polak trafia mniej więcej co 133 minuty.

Co prawda w ostatnim czasie słychać było głosy, że zainteresowanie wychowankiem Rozwoju Katowice wyrażają takie ekipy jak Atletico Madryt, czy Tottenham Hotspur. Wygląda jednak na to, że Milik nie kwapi się do zmiany ligi, chcąc kontynuować swoją karierę na Półwyspie Apenińskim.

Za transferem Milika do Juventusu przemawiać może również osoba trenera Maurizio Sarrieg, z którym polski napastnik miał już okazję współpracować Ponadto polski piłkarz nie ukrywa, że chce trafić do klubu, gdzie są tacy zawodnicy jak Paulo Dybala, czy Cristiano Ronaldo.

Komentarze