Tuttosport: Juventus faworytem do pozyskania Alaby

David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

David Alaba prawdopodobnie w przyszłym roku rozstanie się z Bayernem Monachium. Austriak według doniesień Tuttosport może zasilić szeregi Juventusu FC.

Czytaj dalej…

David Alaba słynie z tego, że jest zawodnikiem wszechstronnym. Chociaż przyzwyczaił do gry w defensywie, to radzi sobie także w drugiej linii. Reprezentant Austrii może grać jako lewy obrońca, środkowy defensor, a nawet jako defensywny pomocnik.

Popularny turyński dziennik sportowy przekonuje natomiast, że Alaba jest na szczycie listy życzeń aktualnych mistrzów Serie A. Za ewentualną transakcją przemawiać miałoby to, że zawodnik jest do pozyskania za stosunkowo nieduże pieniądze. Warto jednak podkreślić, że piłkarz ma duże wymagania finansowe w związku z warunkami indywidualnymi.

Obecny kontrakt Alaby z klubem z Bawarii obwiązuje do końca czerwca 2021 roku. Tym samym już w trakcie styczniowej sesji transferowej zawodnik będzie do pozyskania w promocyjnej cenie, mimo że jego prawdziwa wartość szacowana jest na mniej więcej 65 milionów euro.

Juventus to jednak nie jedyny klub, chcący pozyskać zawodnika. Alaba znajduje się także na radarze: Man City, Paris Saint-Germain, czy Realu Madryt. Spekuluje się, że Austriak oczekuje netto minimum 10 milionów euro rocznie.

28-latek ma na swoim koncie 73 spotkania w reprezentacji Austrii. W trakcie trwającej kampanii Alaba rozegrał łącznie 10 spotkań w szeregach Bayernu, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Komentarze