Tuttosport: Dybala w Juve do 2025 roku

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC planuje przedłużyć umowę z Paulo Dybalą, co ma sprawić, że Argentyńczyk stanie się twarzą klubu z Piemontu. Zawodnik ma też w przyszłości zostać kapitanem Bianconerich.

Czytaj dalej…

Dybala podobno doszedł już do porozumienia w sprawie nowej umowy z Juventusem, o czym donosi Tuttosport. Nowy kontrakt napastnika Starej Damy ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Nowa umowa między zawodnikiem a klubem z Turynu ma zostać zawarta w sierpniu tuż przed meczami Ligi Mistrzów.

Argentyńczyk kluczem do sukcesów Bianconerich

Powyższe doniesienia są o tyle ciekawe, że jeszcze latem minionego roku Argentyńczyk był bliski rozstania z Juventusem. Chętni na pozyskanie zawodnika byli działacze Manchesteru United i Tottenhamu Hotspur. Ostatecznie do zmiany barw klubowych przez zawodnika nie doszło.

Dodajmy, że 26-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 41 meczach, w których zdobył 17 bramek, notując też 13 asyst. Obecny kontrakt Dybali z Juve obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Tym samym nowa umowa miałaby zostać przedłużona o trzy lata, co wiązać się będzie oczywiście z większymi apanażami piłkarza.

Dybala aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości ponad siedmiu milionów euro rocznie.

Komentarze